Tahle partička se dala do kupy už v roce 1985, ve složení Žak - kytara, Zbyňďa - klávesy, basa, Paša - zpěv, Venca - bicí. Tenkrát se to ale jmenovalo BIMETAL. Hrály se tancovačky a až na pár ojedinělých pokusů jen převzatý věci. Po odchodu Zbyňka do armády bere basu do ruky Polis a zůstává u ní i po jeho návratu, kdy si Zbynďa sedá za klávesy. Aby toho nebylo málo, přibývá k Pašovi i Klára - zpěv, která postupem času vypiluje vlastní repertoár a vystupuje v samostatných blocích.
Ke všem cizím písničkám se psaly český texty. V těhle dobách vzniknul jeden z nesmrtelnejch hitů kapely "Ferda mravenec". V roce 1990 se mění název kapely na TVH rock. Více méně se nic jinýho nezměnilo. Všechno jelo postaru, vyjma několika personálních změn. 1991 odchází Klára. Po ní i basák Polis. Za basu opět nastupuje Zbyněk. Ale v zápětí končí i dlouholetý kytarák Žak. Kapela stojí před otázkou jestli nebude lepší to zabalit.
1991 - kapela vyhlašuje velkej stop. Na půl roku se zavírají do zkušebny a zkouší se s novým kytaristou Martinem a na jaře 1992 už znovu vystupují pod názvem TVH z hor. V repertoáru začínají převládat vlastní skladby. Na konci roku přibývá další kytarovej šoumen Balů. Kapela zažívá nebývalý rozmach, hraje se na festivalech a koncertech. Balů jde do armády a za něho nastupuje Mářádka. Po odchodu Martina v roce 1994 se hraje jen s jednou kytarou a přibývá Roel - harmonika, perkuse. Na podzim 1994 se všichni zavírají do studia a nahrává se. Ještě v tomhle roce vychází písnička Tráva na kompilačním CD studia Benas
Na jaře 1995 konečně vychází první MC skupiny pod názvem TVH z hor 95. Jedna z písniček z tohoto alba se objevuje na dalším kompilačním CD Tetička - 20 kousků ze studia Benas v roce 1996. Roel se v roce 1995 vrací do Belgie, přibývá další kytarista Kofpak. Ten stačí s kapelou nahrát song na CD East Bohemia present rock No1, v roce 1997 pak další desku ..... z hor a odjíždí do USA. Zbytek kapely funguje až do roku 1999, kdy se kapela,  po odchodu hlavního lídra Paši, definitivně rozpadá........

Když si člověk uvědomí, že všichni ještě chodili makat a příjmy z vystoupení stěží pokryly náklady, je i těch 15 let dost dobrej výkon.